Galumphing

Danna tworzyła od zawsze. Skończyła najlepsze uczelnie malarstwa w Buenos Aires. Gdy przeprowadziła się do Brazylii, „zamieszkała w zieleni”. Bez bieżącej wody, elektryczności, tylko wśród natury. Wypisała się z systemu. Nie chciała pracować 10 godzin dziennie, by kupować rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebuje. Sposób na życie jaki wybrała, był jedynym słusznym dla tak pięknej i delikatnej duszy. Wymagał jednak odwagi i silnej woli. Danna zyskała wolność, ale codziennie okazywało się jak trudno ją zachować. Tam, na wybrzeżu Atlantyku, w spektakularnie pięknym miejscu, odnalazła ją Kamila Józefowicz.

Danna maluje odkąd pamięta. Przez 14 lat studiowała sztuki piękne, m.in. w National School of Fine Arts Prilidiano Pueyrredón (Buenos Aires, Argentyna), Manuel Belgrano National School of Fine Arts (Buenos Aires, Argentyna) i Escuela Superior de Bellas Artes de la Nación Ernesto de la Cárcova (Buenos Aires, Argentyna), gdzie nauczyła się podstaw malarstwa, rzeźby, rysunku i grawerowania. Skończyła kilka warsztatów dotyczących murali, szklanych rzeźb, kinematografii i animacji. Pracowała jako projektantka mody, choć, jak mówi, woli tego nie pamiętać.

Swoje prace wystawiała w undergroudowych przestrzeniach artystycznych Buenos Aires. W 2001 roku przeniosła się do Brazylii. Dwukrotnie, w 2004 i 2005 roku, brała udział w ważnym wydarzeniu kulturalnym pod nazwą "Cultura Mix" (Arraial d'Ajuda, stan Bahia, wybrzeże Atlantyku). Później miała tam indywidualną wystawę. W 2006 roku na idywidualnej wystawie "Performance" prezentowała swoje obrazy na Wyspach Kanaryjskich (Cultural Center, Lanzarote). Później "zamieszkała w zieleni" (o czym opowiada film "Galumphing").