Filmy

Penelopa

Dawno, dawno temu, w małej miejscowości w górach żyła stara krawcowa Carmen, która szyła ubrania dla całej wioski. Nikt nigdy nie czekał dłużej niż ona.

O filmie

Ogród rodzinny. Ukochany

Komedia romantyczna Ukochany to ostatnia część trylogii Ogród rodzinny, która rozgrywa się pod koniec lat 50-tych XX wieku.
W Kinie Pod Baranami - od 10 kwietnia 2019!

O filmie

Ogród rodzinny. Dezerter

Komediodramat Dezerter to druga część trylogii Ogród rodzinny. Czechosłowacja, Praga, rok 1947. Ocalony z obozu Otto wraca do żony i syna. Otwiera na nowo swój rodzinny interes.

O filmie

Ogród rodzinny. Przyjaciel

Pierwsza część trylogii pt.: "Ogród rodzinny". Imponująco zrealizowana opowieść osadzona w realiach okupowanej przez nazistów Pragi. Trzy siostry: Vilma, Ela i Bedřiška mieszkają z dwójką dzieci.

O filmie

Muzykanci

Robin i jego przyjaciele marzą o wielkiej muzycznej karierze. Niestety nie zanosi się, aby to pragnienie miało się spełnić. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyblakły gwiazdor popu...

O filmie

JA, Olga Hepnarova

Wtorek, 10 lipca 1973 roku, Praga, przystanek na alei Obrońców Pokoju. Kobieta, lat 22, będąca zawodowym kierowcą, wjechała ciężarówką model Praga RN w grupę ludzi oczekujących na tramwaj.

O filmie

Ederly

Tytułowe EDERLY to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow.

O filmie

Galumphing

Danna tworzyła od zawsze. Skończyła najlepsze uczelnie malarstwa w Buenos Aires.Gdy przeprowadziła się do Brazylii, „zamieszkała w zieleni”. Bez bieżącej wody, elektryczności, tylko wśród natury.

O filmie

THX God

thx god to filmowy kalejdoskop. Impresja z podróży dookoła świata dwóch przyjaciół, którzy wyruszyli bez planu i bez budżetu, a w drodze spędzili ze sobą prawie pół roku.

O filmie

Tydzień Mami Fatale

W sielskiej chatce pośród wzgórz i lasów mieszka Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem. "Tydzień Mami Fatale" to zestaw filmów, składający z siedmiu odcinków.

O filmie

(Nie)obecność

Piotr Łazarkiewicz żył szybko, zachłannie, jakby podświadomie czuł, że ma mało czasu. Ktoś napisał: "umarł w biegu".

O filmie

Proszę słonia

Proszę słonia wraca do kin w doskonałej jakości. Film uzyskał nowe życie dzięki cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwięku.

O filmie