Proszę słonia

Pinio odnalazł Dominika na strychu, karmił go witaminami, dzięki którym słoń urósł i ożył. Choć "mały przyjaciel jest wygodniejszy", z dużym można przeżyć wiele fascynujących przygód. Pinio i Dominik radzą sobie z urzędnikami, jadą na wycieczkę za miasto, pokonują bandytów, zmieniają oblicze miejscowego zoo oraz uciekają właścicielowi cyrku. Wszystko im się udaje, ponieważ doskonale się rozumieją.

PROSZĘ SŁONIA wraca do kin w doskonałej jakości. Film uzyskał nowe życie dzięki cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwięku. Jego wielkim atutem jest doskonały dubbing w wykonaniu wyśmienitych aktorów: Ireny Kwiatkowskiej (Czterdziestolatek), Wiesława Michnikowskiego (Kabaret Starszych Panów), Ludwika Benoita (Przygody pana Michała).

Rekonstrukcję cyfrową współfinansowali: Polski Instytut Sztuki Filmowej i Narodowy Instytut Audiowizualny. W pracach - wraz z reżyserem Witoldem Gierszem - brały udział firmy: Tps (rekonstrukcja obrazu), Skłodowski Studio Dźwiękowe (rekonstrukcja dźwięku) oraz all DOTS i Chimney Poland.