Thx God

THX GOD to filmowy kalejdoskop. Impresja z podróży dookoła świata dwóch przyjaciół, którzy wyruszyli bez planu i bez budżetu, a w drodze spędzili ze sobą prawie pół roku. Z Katowic poprzez Kijów dotarli do Delhi. Oprócz Indii, odwiedzili m.in. Nepal, Tajlandię, Malezję, Kambodżę, Birmę, Bangladesz, Peru, Meksyk, USA, Singapur, Etiopię, Egipt i Izrael. Odbyli podróż przez kultury, państwa, metropolie i ulice. Przyglądali się hipnotycznemu tańcowi religii świata, a najważniejszym celem było spotkanie z Innym. Wrócili z filmem.

THX GOD to zaproszenie do wspólnej podróży. Do odkrycia dróg, którymi Człowiek podąża między dwoma biegunami, od narodzin do śmierci. THX GOD to projekt dwóch osób, który zrodził się z ich potrzeby stworzenia niezależnego filmu dokumentalnego. Jest to próba zapisu stanu duchowego ludzkości. Autorzy nie byli zainteresowani fałszywymi przedstawieniami dla turystów. THX GOD to audiowizualny dokument, pulsujący jednym rytmem, w którym każda twarz i postać tworzy sieć relacji między ludźmi, zacierając granicę między autorami i bohaterami.

Jest to dokument, który zrównuje wszystkich w poszukiwaniu odpowiedzi na najistotniejsze pytania. THX GOD przenika pełną kolorów membranę rzeczywistości, sięga do głębi ludzkiego wnętrza, pozbawionego etykiet zewnętrznych, koncentruje się na istnieniu, zanurzonym w cichej egzystencji.

Galumphing

Danna tworzyła od zawsze. Skończyła najlepsze uczelnie malarstwa w Buenos Aires. Gdy przeprowadziła się do Brazylii, „zamieszkała w zieleni”. Bez bieżącej wody, elektryczności, tylko wśród natury. Wypisała się z systemu. Nie chciała pracować 10 godzin dziennie, by kupować rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebuje. Sposób na życie jaki wybrała, był jedynym słusznym dla tak pięknej i delikatnej duszy. Wymagał jednak odwagi i silnej woli. Danna zyskała wolność, ale codziennie okazywało się jak trudno ją zachować. Tam, na wybrzeżu Atlantyku, w spektakularnie pięknym miejscu, odnalazła ją Kamila Józefowicz.

Danna maluje odkąd pamięta. Przez 14 lat studiowała sztuki piękne, m.in. w National School of Fine Arts Prilidiano Pueyrredón (Buenos Aires, Argentyna), Manuel Belgrano National School of Fine Arts (Buenos Aires, Argentyna) i Escuela Superior de Bellas Artes de la Nación Ernesto de la Cárcova (Buenos Aires, Argentyna), gdzie nauczyła się podstaw malarstwa, rzeźby, rysunku i grawerowania. Skończyła kilka warsztatów dotyczących murali, szklanych rzeźb, kinematografii i animacji. Pracowała jako projektantka mody, choć, jak mówi, woli tego nie pamiętać.

Swoje prace wystawiała w undergroudowych przestrzeniach artystycznych Buenos Aires. W 2001 roku przeniosła się do Brazylii. Dwukrotnie, w 2004 i 2005 roku, brała udział w ważnym wydarzeniu kulturalnym pod nazwą "Cultura Mix" (Arraial d'Ajuda, stan Bahia, wybrzeże Atlantyku). Później miała tam indywidualną wystawę. W 2006 roku na idywidualnej wystawie "Performance" prezentowała swoje obrazy na Wyspach Kanaryjskich (Cultural Center, Lanzarote). Później "zamieszkała w zieleni" (o czym opowiada film "Galumphing").