thx god

thx god to filmowy kalejdoskop. Impresja z podróży dookoła świata dwóch przyjaciół, którzy wyruszyli bez planu i bez budżetu, a w drodze spędzili ze sobą prawie pół roku. Z Katowic poprzez Kijów dotarli do Delhi. Oprócz Indii, odwiedzili m.in. Nepal, Tajlandię, Malezję, Kambodżę, Birmę, Bangladesz, Peru, Meksyk, USA, Singapur, Etiopię, Egipt i Izrael. Odbyli podróż przez kultury, państwa, metropolie i ulice. Przyglądali się hipnotycznemu tańcowi religii świata, a najważniejszym celem było spotkanie z Innym. Wrócili z filmem.

thx god to zaproszenie do wspólnej podróży. Do odkrycia dróg, którymi Człowiek podąża między dwoma biegunami, od narodzin do śmierci. thx god to projekt dwóch osób, który zrodził się z ich potrzeby stworzenia niezależnego filmu dokumentalnego. Jest to próba zapisu stanu duchowego ludzkości. Autorzy nie byli zainteresowani fałszywymi przedstawieniami dla turystów. thx god to audiowizualny dokument, pulsujący jednym rytmem, w którym każda twarz i postać tworzy sieć relacji między ludźmi, zacierając granicę między autorami i bohaterami.

Jest to dokument, który zrównuje wszystkich w poszukiwaniu odpowiedzi na najistotniejsze pytania. thx god przenika pełną kolorów membranę rzeczywistości, sięga do głębi ludzkiego wnętrza, pozbawionego etykiet zewnętrznych, koncentruje się na istnieniu, zanurzonym w cichej egzystencji.